Çatı Cephe Kaplama İşleri

Çatı Cephe Kaplama İşleri

Yerinde Uygulama Kenetli Sistem Çatı

Yerinde Uygulama Kenetli Sistem Çatı, ağırlık taşıma kapasitelerinin yüksek olmasından dolayı tercih  edilen bir sistemdir.  Özellikle sürekli rüzgar alan bölgelerde daha çok tercih edilen bu sistem geniş ara mesafelerinde göstermiş olduğu performanslar oldukça iyidir.

Teras ve az Eğimli Çatı İzolasyonu

Teras çatılar düz veya az eğimli çatılar olup kullanım şekline bağlı olarak bazen canlı yüklere ve basınç kuvvetlerine bunun yanı sıra doğal etkilere de marus kalan çatı tipidir. Marus kaldığı bu etkiler nedeni ile çatıların ısı, su ve rüzgara karşı yalıtımı büyük önem arz etmektedir. Doğru yalıtım uygulanmamış çatıların kullanım ömürleri kısalmakta aynı zamanda su sızması nedeni ile alt katlarda da hasar meydana getirebilmektedir. Rova İnşaat teras ve az eğimli çatı izolasyonunda ücretsiz keşif, projelendirme ve uygulama yapmaktadır.

Sandviç Panel Çatı Cephe Kaplama

Sandviç panel iki metal levha arasına değişen kalınlııklarda taş yünü ya da EPS konularak üretilen kompozit bir inşaat malzemesidir.

Sandviç paneller hem çatı hem cephe kaplamalarında kullanılabilir. Estetik görünüm, ekonomik, uzun ömürlü ve özellikle ısı yalıtımında yüksek performanslı malzemelerdir.  Özellikle üstün ısı, su ve ses yalıtımı sağlarlar. Bakımı kolay olup ekstra bir sıva ya da boya uygulaması gerektirmezler.  Rova İnşaat ihtiyaçlarınız doğrultusunda size en uygun sandviç panel ürünlerinin projelendirme ,tedarik ve uygulamasını yapmaktadır.

 

PVC/TPO Membran Uygulamaları

Yağmur, kar ve güneş ışınlarına dayanıklı bir malzeme olan poli vinil klorür ya da kısaca PVC özellikle çatı yalıtımı konusunda yoğun kullanılan bir malzemedir. Sıcak hava kaynağı ile birlikle çatılara uygulanan PVC su yalıtımı konusunda ekonomik ve uzun ömürlü bir çözüm sunar. Çatı yalıtımında kullanılan bir diğer yalıtım malzemesi termoplastik poliolefin yani kısaca TPO dur. PVC de olduğu gibi TPO da yine sıcak hava kaynağı ile çatı yüzeyine uygulanır.  Rova İnşaat PVC TPO membran uygulamaları yapmaktadır.

Uygulamalarımızla ilgili detaylı bilgi ve teklif almak için bize ulaşın.

Bize Ulaşın