Çelik Konstrüksiyon İşleri

ÇELİK KONSTRÜKSİYON İŞLERİ

Çelik Konstrüksiyon Nedir?

İnşaat içerisinde taşıyıcı sistemlerde çelik kulanılan yapı türüne çelik konstrüksiyon denilmektedir. Çelik konstrüksiyon binanın taşıyıcı sistemleri de dahil tamamınında kullanılabildiği gibi, taşıyıcı sistemleri betonarme olan binaların çatı sisteminde çelik konstrüksiyon kullanılabilmektedir.

 

Neden Çelik Kontrüksiyon?

Çelik maliyet olarak betona göre daha uygun, kullanım ömrünün daha uzun olması,  kolonsuz geçilen ara boşluk mesafeleri ise betona göre daha geniş olması, doğal afetlere özellikle de depreme karşı daha dayanıklı olması, üretim ve montaj süresinni daha kısa olması sebebiyle yapı sektöründe her geçen dün daha çok tercih edilmektedir.

Çelik konstrüksiyon binalar özellikle fabrika binaları, spor tesisleri, hangar gibi geniş açıklık gerektiren yapılarda daha çok tercih edilmekte birlikte günümüzde konutlarda da kullanımı artmaktadır.

Çelik konstrüksiyon çatı veya bina sistemlerinin bakımı oldukça kolaydır.

Yurtiçi ve yurdışından gerçekleştirdiğimiz yüzlerce proje ile edindiğimiz tecrübelerimiz, bilgi birikimimiz ve yenilikleri sürekli takip ederek uygulayan yenilikçi anlayışımızı çelik konstrüksiyon işlerinde bir araya getiriyor, projelerinizi eksiksiz ve problemsiz bir şekilde teslim ediyoruz. Rova İnşaat olarak çelik konstrüksiyon inşaat veya çelik konstrüksiyon çatı projelerinizde ekomomik ve hızlı anahtar teslim çözümler sunuyoruz.

Uygulamalarımızla ilgili detaylı bilgi ve teklif almak için bize ulaşın.

Bize Ulaşın